برون سپاری آموزش و توسعه - همه آنچه که باید بدانید

آیا می توان آموزش را برون سپاری کرد؟

برون سپاری آموزش بدین گونه است که یک شرکت از یک تامین کننده خارجی برای مدیریت فرآیند یا فعالیت های آموزشی استفاده می کند. اگر نیروی انسانی یا منابع لازم برای آموزش کارکنان خود را ندارید، این روش مورد استفاده قرار می گیرد. این روش می تواند به عنوان یک مزیت برای شرکت و کارکنان دیده شود

 

چرا شرکت ها آموزش را برون سپاری می کنند؟

استفاده از یک ارائه دهنده و متخصص خارج از سازمان به شما این امکان را می دهد که مقدار منابع را برای ارائه آموزش های مورد نیاز خود در زمانی که به آن نیاز دارید بر مبنای نیاز خود منعطف کنید یکی از دلایل برون سپاری آموزش در شرکت ها، صرفه جویی در هزینه است.

 

برون سپاری فرآیند آموزش چیست؟

برون سپاری فرآیند آموزش ( TPO ) به معنای برون سپاری مجموعه کاملی از فعالیت ها در سراسر زنجیره ارزش آموزشی به شرکت های تخصصی و افراد متخصص برای بهینه سازی هزینه ها، افزایش کیفیت آموزش و به طور همزمان بهبود بازده کسب و کار است.

 

برون سپاری آموزش و توسعه – همه آنچه که باید بدانید

صرف نظر از اندازه یا بخش کسب و کار شما، یادگیری و توسعه برای رشد شرکت شما ضروری است. قبلاً در بیشتر مشاغل، آموزش به عنوان “یک مزیت” طبقه بندی می شد، اما امروزه شرکت ها درک می کنند که برای رقابتی ماندن و پایدار ماندن، آموزش مداوم کارکنان بخشی از نیازهای ” اساسی ”  کسب و کار است.

با افزایش فشار مدیران برای پایین نگه داشتن هزینه های عملیاتی، در حالی که همچنان بر یادگیری و توسعه تمرکز می کنند، کسب و کارها به طور فزاینده ای تصمیم می گیرند آموزش و توسعه خود را برون سپاری کنند. بر اساس تحقیقات  ISG، بازار جهانی برون سپاری در سال 2018 بالغ بر 95.2 میلیارد دلار بوده است. نظرسنجی جهانی برون سپاری که توسط موسسه دیلویت از بیش از 500 مدیر اجرایی از سازمان های پیشرو انجام شد نشان می دهد که برون سپاری به چالش ها در هر دو زمینه تجارت و فناوری اطلاعات پاسخ می دهد و از فناوری های نوظهور در جهت هدایت تکنولوژی، سرعت دادن به افزایش سهم از بازار ، بهبود  تجربه افراد و افزایش بهره وری در عملکرد آن ها استفاده می کند.

 

چرا شرکت ها به جای توسعه برنامه های داخلی، آموزش را برون سپاری می کنند؟

در اینجا دلیلی است که کسب و کارها به برون سپاری یادگیری و توسعه ( L&D ) خود فکر می کنند:

مانند اکثر شرکت ها، کسب و کارها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام مهارت ها و وظایف خاص خود را دارند. همین امر در مورد نیازهای آموزشی آنها نیز صدق می کند. بخش بازاریابی ممکن است نیاز به آموزش در مورد استراتژی رسانه های اجتماعی، تعامل با مشتری، SEO یا یادگیری نحوه استفاده از یک برنامه اتوماسیون بازاریابی جدید داشته باشد، در حالی که تیم فناوری اطلاعات ممکن است نیاز به بررسی آخرین تهدیدات امنیت سایبری و بهترین شیوه ها داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه هر یک از این موضوعات آموزشی چقدر خاص، پیچیده و متنوع هستند، بعید است که یک کسب و کار دارای تخصص داخلی مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز برنامه های آموزشی برای هر بخش و مجموعه مهارت های مورد نیاز آن بخش باشد.

اغلب اتفاق می افتد که ما از کارشناسان داخلی هر واحد می خواهیم که فرآیند آموزش را برای سایر کارشناسان انجام دهند در حالیکه آنها برای این کار استخدام نشده اند. واگذاری فرآیند آموزش به کارشناسان فنی( برون سپاری ) که سال ها در مهارت های آموزشی سرمایه گذاری کرده اند در اصل به کارمندان داخلی سازمان امکان دسترسی به تخصص هایی را می دهد که معمولاً در سازمان خود پیدا نمی کنند.

زمانی که یک شرکت در حال برنامه ‌ریزی برای ارتقاء یا تغییر فناوری جدید در سطح شرکت است، می‌تواند چالش برانگیز باشد، و نیاز به سفارشی ‌سازی آموزش متناسب با عملکردهای خاص دارد. برون سپاری آموزش به تسهیل موفقیت آمیز این دوره آموزشی بدون نیاز به استخدام کارمندان بیشتر کمک می کند.

مزایای برون سپاری آموزش برای تیم تحقیق و توسعه، افزایش کیفیت و کاهش هزینه است.از طریق برون سپاری، مهارت ها و خدمات مورد نیاز در طول دوره آموزشی به تیم ها امکان دسترسی به یک متخصص در آن حوزه را بدون ایجاد تعهد حقوق و دستمزد بالا و بلند مدت می دهد.

زمانی که یک پروژه در یک ضرب الاجل فشرده است و مطالب آموزشی نیاز به توسعه فوری دارد، برون سپاری محتوای آموزشی ممکن است راه حل باشد. اکثر ارائه دهندگان آموزش قادر به تولید محتوای آموزشی به طور کارآمد هستند و می توانند به ارائه آموزش مطابق با برنامه شما کمک کنند.

 

چرا برون سپاری برای آموزش شرکت ها موثر است؟

یک گزارش اخیر نشان می دهد که از هر سه شرکت، یک شرکت به طور کامل سیستم مدیریت یادگیری ( LMS )  خود را برون سپاری می کند. دلایل این امر عبارتند از:

 

چالش‌های کمتر:

برنامه‌های یادگیری داخلی اغلب با مجموعه‌ای از مسائل همراه هستند که به اوج خود می‌رسند مانند تاخیر، اتلاف زمان و ناکارآمدی. برون سپاری آموزش از منابع و تخصص ارائه دهنده برای ارائه مطالب به سریع ترین و موثرترین روش استفاده می کند. این کار کارکنان را قادر می سازد تا کاری را که در آن خوب هستند به بهترین نحو انجام دهند. تیم‌ها مولدتر شده، یادگیری کارآمدتر است، و سهامداران ارزش بازگشتی به سازمان را مشاهده می‌کنند.

صرفه جویی در هزینه :

برون سپاری آموزش باعث صرفه جویی در زمان می شود و در یک کسب و کار، زمان مانند پول است. زمانی که صرف توسعه برنامه های آموزشی گران قیمت داخلی می شد، اکنون می تواند در جای دیگری در کسب و کار سرمایه گذاری شود.

قراردادهای منعطف:

برون سپاری به دلیل ماهیت خود انعطاف پذیر است و به شرکت ها این امکان را می دهد که از قرارداد خارج شوند یا شرایط را بدون تحمیل جریمه های فلج کننده تغییر دهند، در صورتی که از ارائه خدمات و نتایج راضی نباشند.

روش های برون سپاری آموزش و توسعه

کلاس های حضوری ، آنلاین ، مجازی ، پادکست و سایر روش های نوین آموزش

داشتن یک راهنما از تیم خارجی برون سپاری برای ارائه آموزش در کلاس درس، مزایای خود را دارد، حتی اگر مطالب درسی آنلاین باشد. در کلاس درس، فراگیران از مزایای پرسیدن سؤالات و دریافت فوری پاسخ ها برخوردارند. آنها می توانند در طول دوره و بعد از دوره با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. از آنجایی که اطلاعات به صورت آنلاین در دسترس است، کارمندان می توانند در صورت نیاز به اطلاعات بازگردند. ضمنا، آنها از خواسته های روزمره خود جدا هستند و می توانند بر یادگیری تمرکز کنند.

آموزش مبتنی بر وب به کارکنان این امکان را می دهد که به مطالب آموزشی در هر مکان و در هر دستگاه دارای اینترنت دسترسی داشته باشند. مزیت این است که تعدادی دوره های تخصصی و گسترده در دسترس است تا کارکنان بتوانند مجموعه مهارت های خود را تحت راهنمایی یک متخصص افزایش دهند. از آنجایی که آنها از طریق مکاتبه انجام می شوند، کارمندان در هزینه های سفر و مکان صرفه جویی می کنند و این دوره ها برای شروع یادگیری خودگردان عالی هستند.

 

رویکرد ترکیبی

یک رویکرد ترکیبی برای یادگیری بدین معناست که به ندرت زمانی که صحبت از آموزش به میان می آید، یک اندازه مناسب همه است. یادگیری ترکیبی به این معنی است که بیش از یک روش آموزشی برای آموزش در مورد یک موضوع خاص استفاده می شود. در ادامه برخی دلایل مفید بودن آن ذکر میکنیم :

محققان دانشگاه آیووا اخیرا دریافتند که یادگیری ترکیبی به افزایش نتایج کمک می کند، به ویژه در میان افرادی که در حال رقابت هستند. پروفسور جنیفر راجرز، که این تحقیق را رهبری می کرد، گفت: بیش از 95 درصد از دانش آموزانی که در بخش دوره های ترکیبی ثبت نام کرده بودند، نمرات درسی را با رتبه C  یا بالاترکسب کردند. در مقایسه با 82٪ در بخش های حضوری  و 81٪ در بخش های آنلاین. علاوه بر این، میزان ترک تحصیل کمتر بود و کمتر یادگیرنده اضطراب پایان ترم را گزارش کرد.

آزمایشی اخیر از رویکرد ترکیبی توسط دپارتمان آموزش دانشگاه تنسی نشان داد که نتایج کلی رابطه مثبتی بین ادغام آزمایشی آموزش ترکیبی و بهبود نمرات آزمون را نشان می‌دهد.

 

مزایای آموزش الکترونیکی

یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌های پنهان آموزش، حذف کارکنان از وظایف اصلی خود برای شرکت در آموزش است، به همین دلیل است که یادگیری الکترونیکی با کاهش مدت زمانی که فرد برای آموزش لازم است از محل کار دور باشد، ارزش واقعی را این کار نشان می‌دهد:

فراتر از آن، در یادگیری آنلاین هر کسی در هر مکانی می‌تواند به محتوا دسترسی پیدا کند، مصرف کند، بحث کند و به اشتراک بگذارد. یکی دیگر از مزایای بزرگ آموزش الکترونیکی این است که محتوا را می توان بلافاصله به روز و توزیع کرد، به این معنی که شما به آخرین محتوای آموزشی دسترسی دارید.

وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد نحوه برون سپاری آموزش و توسعه در کسب و کارتان می رسد، راه های ممکن زیادی برای انجام این کار وجود دارد – از کلاس درس، آنلاین و رویکرد ترکیبی. با این حال، مزایای برون سپاری ثابت می کند که رویکرد کلی برای پرداختن به نیازهای یادگیری و توسعه شما باید این باشد که به بیرون از شرکت خود نگاه کنید. به این ترتیب، سازمان شما می‌تواند از پیشرفت‌های فناوری، تاکتیک‌ها و نوآوری‌ها مطلع شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

موسسه آموزشی کاوشگران رادنام

تلفن: 02144127264                           همراه: 09015153274

ایمیل:

kavoshgaran.radnam.co@gmail.com

info@kavoshgaranradnam.ir

وبسایت:

www.kavoshgaranradnam.ir

دیدگاهتان را بنویسید